W numerze 5 „Ech Płockich i Łomżyńskich” z dn. 16 stycznia 1901 r., w dziale zatytułowanym „Z naszych okolic” na s. 3, znajdujemy taką informację:

 

Płońsk. Czytelnia nasza rozwija się wciąż dobrze i obecnie liczy 90-u stałych odbiorców książek. – W ostatnich czasach sprowadziła około 130 tomów dzieł i powieści, przeważnie nowości. Wiadomość o czytelni nie jest jeszcze dość rozpowszechnioną w okolicy, zwłaszcza w sferach obywatelskich, dlatego podajemy o niej tę wzmiankę. Pożądanie czytania wzrasta w porze zimowej, a czytelnia nasza może dostarczyć strawy umysłowej rozmaitej treści.

O.

Drogi użytkowniku. Od 25 maja 2018 roku zaczeło obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie i Ochronie Danych”). W związku z powyższym uprzejmie informujemy iż Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska przetwarza dane osobowe na zasadach opisanych na stronie: Polityka prywatności - RODO.

  Akceptuję politykę prywatności