Jednym z zadań Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta jest współpraca w zakresie edukacji regionalnej młodych pokoleń płońszczan. W siedzibie Pracowni i poza nią organizowane są i prowadzone stałe spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą z terenu Płońska i powiatu płońskiego.W wielu spotkaniach uczestnikami jest także młodzież z innych miejscowości w kraju i poza nim, przebywająca w Płońsku w grupach zorganizowanych.

 

Pracownia organizuje również i prowadzi spotkania z innymi grupami środowiskowymi - przedstawicielami środowisk samorządowych, organizacji społecznych, studentami i animatorami kultury z różnych ośrodków w kraju.  Organizuje również spotkania z potomkami rodzin płońskich, żyjących w innych regionach Polski lub na emigracji. Dzięki licznym kontaktom z dawnymi mieszkańcami miasta i ich krewnymi, do procesu szkolnej edukacji kulturowej mogły zostać włączone przekazy pokoleniowe najstarszych przedstawicieli społeczności lokalnych ziemi płońskiej.

 

Do końca 2018 roku Pracownia zorganizowała łącznie 802 godzinne i dłuższe spotkania edukacyjne. Każdemu z nich towarzyszyła prezentacja wybranych materiałów ze zbiorów Pracowni – zdjęć i materiałów piśmienniczych. W roku 2009 spotkania takie prowadzone były także w przestrzeni ekspozycyjnej wystawy ze zbiorów Pracowni, zorganizowanej z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Przejdź do pełnej galerii zdjęć

Drogi użytkowniku. Od 25 maja 2018 roku zaczeło obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie i Ochronie Danych”). W związku z powyższym uprzejmie informujemy iż Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska przetwarza dane osobowe na zasadach opisanych na stronie: Polityka prywatności - RODO.

  Akceptuję politykę prywatności