Opis

Grono pedagogiczne przed budynkiem Publicznej Szkoły Powszechnej w Płońsku. Płońsk, okres międzywojenny. Na zdjęciu m.in.: Jadwiga Kleniewska (1903-1993), Adam Pikuliński – kierownik szkoły w l.1923-1932, Jan Pokrzywnicki – podczas okupacji prowadzący tajne nauczanie, w 1941 r. wywieziony z rodziną do obozu w Pomiechówku, Stanisław Smoczyński – inspektor szkolny dla szkół powiatu płońskiego w l. 1945-1949, p. Dobrosielski, Stefan Igielski, Edmund Winter – nauczyciel Szkoły Powszechnej w Dzierzążni, z pochodzenia Niemiec, we wrześniu 1939 r. wywieziony do Berezy Kartuskiej, oraz Izydor Przygoda – kierownik szkoły żydowskiej w Płońsku, więzień obozu w Dachau, zam. w Gusen w 1940 r.

Szanowni Państwo,
informujemy, że ze względu na zmianę siedziby, Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta nie będzie czynna w okresie od 1 lipca do 30 września 2024 r.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i zapraszamy do odwiedzenia nas w naszej nowej siedzibie – budynku Muzeum Ziemi Płońskiej (dawnego dworca kolejowego) przy ul. Towarowej 9.

O dokładnej dacie otwarcia będziemy informować.
Zespół Pracowni

Skip to content